KOLUMBIA EL RUBI - NOWOŚĆ

KOLUMBIA EL RUBI - NOWOŚĆ
obróbkana mokro
wysokość upraw1650 -1800 m
region/plantacja El Rubi, Huila
odmianaPink Bourbon

Kolumbijskie kawy z ostatnich zbiorów nie przestają zachwycać. Kolej na pyszną, słodką jak miód kawę rzadkiej odmiany Pink Bourbon. Miodowa słodycz to jej smak przewodni, a na jej tle wyraziste nuty moreli i brzoskwini, w posmaku delikatne cytrusy. Uniwersalne ziarenka zarówno pod przelew jak i do ekspresów i kawiarek.

Kawa pochodzi z plantacji El Rubi znajdującej się w regionie Huila. Finca El Rubi od 25 lat należy do Heinera Lazo i jego żony Johanny. "El rubi" to po polsku rubin - ta nazwa została po poprzedniej właścicielce farmy, która nadała ją od rubinu, który dostała w prezencie ślubnym :-).

Heiner i Johanna uprawiają tu głównie krzewy odmian Caturra, Colombia i Castillo, ale w ostatnich latach eksperymentują też z rzadziaj spotykanymi odmianami. Uprawają np. odmianę Papayo i Sl 28. Trzy lata temu posadzili 7,5 tys. drzewów Pink Bourbon, które są hybrydą Red i Yellow Bourbon i prawdopodobnie pochodzą z Pitalito w regionie Huila. Pink Bourbon to odmiana niełatwa w uprawie, ale cudowna w smaku. Niektórzy uważają, że ma potencjał by stać się nową Geishą. My próbowaliśmy wielu kaw tej odmiany z Kolumbii z ostatnich zbiorów i El Rubi jest bezapelacyjnie najlepsza.

Warto dodać, że Heinner przykłada bardzo dużą uwagę do tego by owoce były zebrane w optymalnym czasie i dba o każdy szczegół obróbki. Owoce tej kawy po zebraniu były oczyszczone ze skórki i miąższu (na mokro) i pozostawiono je na noc by fermentowały. Potem suszono je na słońcu przez ok. 10 dni.

KAWA ZIARNISTA

UWAGA DO 7 CZERWCA JESTEŚMY NA URLOPIE. ZAMÓWIENIA BĘDZIEMY REALIZOWAĆ OD 8 CZERWCA.

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
44,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o KOLUMBIA EL RUBI - NOWOŚĆ

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij