Kolumbia Lord Voldemort - NOWOŚĆ

Kolumbia Lord Voldemort - NOWOŚĆ
obróbkanaturalna
wysokość upraw1800 m
region/plantacja Lord Voldemort, Huila
odmianaPrimitive Bourbon

To nie my wymyśliliśmy tę nazwę! To Deiro Garcia, rolnik z regionu Huila, który jest wielkim fanem Harry'ego Pottera tak nazwał pole, na którym rosła m.in. nasza kawa :-) Ziarna smakują jak wiśnie w syropie z dodatkiem cytrusów, a do tego spora porcja czekolady. Jest intensywnie, słodko, harmonijnie.

Deiro Garcia jest uznawany za jednego z najbardziej innowacyjnych producentów w Huila. Deiro jest zwariowany nie tylko na punkcie Harry;'ego Pottera, ale też sposobów obóbki kawy i fermentacji. Podjął nawet 3-letnie studia z mikrobiologii, żeby lepiej zrozumieć rolę mikroorganizmów w fermentacji i ich wpływu na cały proces.

Owoce tej kawy pozebraniu trafiły do 200-litrowych zbiorników z regulowanym ciśnieniem, które w trakcie 5 dni fermentowania osiągało bardzo wysokie wartości. Według Deiro właśnie to ciśnienie sprawia, że kawa uzyskuje charakterystczny sytrusowy smak. Po fermentacji owoce były suszone i na końcu usunięto z nich suchą skórkę i miąższ.

Ostatnia ciekawa rzecz na temat tej kawy to jej odmiana: Primitive Bourbon. To dzika mutacja odmiany Bourbon, nieczęsto spotykana.

KAWA ZIARNISTA

Uwaga, ze względu na specyfikę tych ziaren wypalamy je tylko jasno, pod metody przelewowe.

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
53,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Kolumbia Lord Voldemort - NOWOŚĆ

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij