Kolumbia Jorge Rojas - NOWOŚĆ

Kolumbia Jorge Rojas - NOWOŚĆ
obróbkanaturalna
wysokość upraw1900 m
region/plantacja Apaneca, Llamatepec
odmianaBourbon

Kolejny "nano lot", tym razem z Kolumbii. Bardzo przyjemna w piciu kawa, która smakuje jak mus jabłkowy z dodatkiem winogron, wiśni i odrobiny grejpfruta. Mnóstwo owoców, dużo słodyczy i dobraą gęstość.

Tolima - skąd pochodzi kawa - znajduje się na środkowym zachodzie Kolumbii i jest jednym z najmniej zaludnionych i najtrudniej dostępnych regionów w tym kraju. Jeszcze do niedawna był to teren kontrolowany przez FARC. Jedncześnie ten region słynie z rolnictwa, w tym uprawy arabiki.

Ta kawa była uprawiana w Finca La Roca State, której właścicielem jest Jorge Rojas. Jorge odziedziczył działkę i zaczął się nią zajmować kiedy miał 12 (!) lat, bo musiał pomóc matce w utrzymaniu rodziny. Z tego powodu musiał przerwać edukację, bo nie tylko była zbyt kosztowna, ale pozbawiłaby rodzinę dodatkowej pracującej osoby. 

Dziś Jorge czerpie ogromną satysfakcję z tego czym się zajmuje. Stara się rozwijać farmę tak, by podnosić jakość kawy, niedawno posadził m.in. odmiany Pink Bourbon i Geisha. Jorge przykłada ogromną wagę i staranność do uprawy, zbiorów i obróbki. Ta kawa po zebraniu była fermentowana w zamkniętych beczkach przez 36 godzin a następnie suszona przez 28 dni na platformach do suszenia. 

KAWA ZIARNISTA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
48,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Kolumbia Jorge Rojas - NOWOŚĆ

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij