Honduras Norma Iris Fiallos

Honduras Norma Iris Fiallos
obróbkanaturalna
wysokość upraw1300 m n.p.m.
region/plantacja Los Limos, Corquin, Copan
odmianaParainema

Pychota od Normy Iris Fiallos z Hondurasu. Aksamitna, intensywna w smaku kawa pełna smaków od poziomek, po czereśnie, owoce tropikalne i cytrusy (dużo gładkiego pomelo), a wszystko na solidnym podkładzie z kakao. Jest więc intensywnie, owocowo i harmonijnie.

Norma Iris Fiallos - właścicielka farmy San Rafael - jest przedstawicielką drugiego pokolenia, które zajmuje się kawą w jej rodzinie. Pole odziedziczyła po swoich rodzicach Rafael Fiallos i Sara Isabel Calidonio. Oni z kolei przejęli je po ojcu Sary Isabel. Farma jest usytuowana w lesie iglastym, na wysokości ok. 1300 m n.p.m. Krzewy arabiki rosną w cieniu drzew, klimat jest tu wilgotny, a jakość ziemi i wysoka bioróżnorodność terenu sprzyjają uprawie kawy. 

Oprócz kaw wysokiej jakości Norma Iris Fiallos uprawia też drzewa owocowe, drzewa przeznaczone do produkcji drewna i rośliny ozdobne. W przyszłości planuje swój teren wykorzytstać pod agroturystykę: zbudować domki, w których turyści mogliby odpoczywać wśród fantastycznej dzikiej natury.

Wracając do kawy: owoce odmiany Parainema po zebraniu zostały dostarczone do stacji obróbki firmy Aruco, która zrzesza wielu lokalnych producentów kawy. Tam zostały przebrane, umyte i trafiły na platformy do suszenia. Suszenie trwa ok. 20-30 dni, w trakcie których owoce są starannie obracane co godzinę.

KAWA ZIARNISTA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
52,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Honduras Norma Iris Fiallos

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij