Etiopia Adado

Etiopia Adado
obróbkana mokro
wysokość upraw2000 - 2350
region/plantacja Adado, Gedeo Zone, Yirgacheffe
odmianaHeirloom

Rewelacyjna, obrabiana na mokro arabika (odmiana Heirloom) z kooperatywy Adado z regionu Yirgacheffe, uprawiana na bardzo dużej, nawet jak na Etiopię, wysokości 2000-2250 metrów. Tak duża wysokość uprawy przekłada się na złożony profil smakowy w którym znajdziecie intensywną brzoskwinię, pomarańcze, słodycz miodu i limonkę, Całość dopełnia aromat jaśminu i kwiatu pomarańczy. Kawa idealnie ujawni owocowy smak i delikatny kwiatowy aromat zaparzona metodami przelewowymi, ale da także świetny napar z kawiarki i ekspresu ciśnieniowego.

Etiopia jest wyjątkowo bogata w bardzo różnorodne odmiany arabiki. Etiopski Heirloom to mieszanka dzikich, tylko tam występujących odmian. Dodatkowo każdy region, a czasem i każda wieś uprawia kawę o charkterystycznym profilu smakowym, który jest efektem m.in. gleby, wysokości upraw i klimatu.

kawa ziarnista 

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
38,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Etiopia Adado

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij