UWAGA, Z POWODU NASZEGO URLOPU TWOJE ZAMÓWIENIE ZREALIZUJEMY PO 1 LIPCA.
Owocowa, klasycznie słodka i wybujała kawa z obróbki naturalnej. W smaku mnóstwo owoców leśnych - głównie poziomki - do tego winogrona i cytrusy, a wszystko w czekoladowej "zaiwesinie".
Jej nazwa - Duwancho - pochodzi od owocu często spotykanego w etiopskim regionie Sidama, bo to stąd pochodzi nasza kawa. Koperatywa Daye Bensa odpowiedzialna za nasz micro lot produkuje ziarna najwyższej jakości i jest znana z niezwykle starannego podejścia do ich obróbki. Jeszcze kilka lat temu byli niewielką firmą, ale w tej chwili są jednym z njbardziej znaczących etiopskich producentów i na pewno jednym z najbardziej znanych. Ich kawy trafiają na rynki całego świata.
Ziarna pochodzą od 279 rolników z okolic wioski Keramo. Do suszenia trafiają jedynie bardzo dojrzałe owoce. Po umyciu i przebraniu są moczone w wodzie przez 2 godziny - z doświadczeń rolników wynika, że ten proces zwiększa słodycz kawy. Potem owoce są przenoszone na platformy do suszenia (za każdą odpowiada jeden, wyznaczony do tego pracownik), gdzie są układane w jak najcieńsze warstwy i często obracane by równomiernie schły. Aby zapewnić równomierny dostęp powietrza do każdego owocu, w początkowej fazie suszenia przegarnia się je co 15 minut. Suszenie trwa 30 dni, po których owoce są czyszczone z wyschniętego miąższu i skórki, a potem leżakują przez ostatecznym spakowaniem na eksport.
KAWA ZIARNISTA
UWAGA, Z POWODU NASZEGO URLOPU TWOJE ZAMÓWIENIE ZREALIZUJEMY PO 1 LIPCA.