Brazylia Paulo Nelci da Silva - NOWOŚĆ

Brazylia Paulo Nelci da Silva - NOWOŚĆ
obróbkanaturalna
wysokość upraw1200 m n.p.m.
region/plantacja Sitio São Bartolomeu, Mantiqueira de Minas
odmianaRed Catuai

Świetnie zbalansowana, słodka kawa z nutami malin, truskawek i orzechów. Sprawdzi się zarówno w przelewie jak i w ekspresach.

Tu mamy klasyczny przykład kawy z rodzinnych upraw prowadzonych od pokoleń. Farma Sitio São Bartolomeu należy dziś do Paulo Nelci da Silva i jego synów Marcelo Edmar da Silva i Fábio Junho da Silva,którzy wraz z żonami są zaangażowani w kawowe przedsięwzięcie. 

Sitio São Bartolomeu to 37-hektarowe pole, położone na 1100 - 1300 metrów nad poziomem morza, na którym rosną krzewy Red i Yellow Catuai.

Rodzina Silva stara się prowadzić uprawy w sposób zrównoważony, w zgodzie z otaczającą ich naturą. Zarówno zbieranie jak i obróbka przebiegają tu w sposób dokładny i staranny. Podczas zbiorów zrywane są tyko najdojrzalsze owoce, a suszenie odbywa się na rozłożonych na podłożu płachtach i w mechanicznych suszarkach. W Brazylii, z uwagi na wielkość pól i mało miejsca do suszenia owoców, ich suszenie na słońcu trwa krócej niż w innych krajach. Po lekkim wysuszeniu owoce trafiają do mechanicznych suszarek, gdzie proces dobiega końca znacznie szybciej. Dzięki temu na betonowych patio, gdzie zazwyczaj suszy się owoce, szybciej robi się miejsce dla kolejnej partii zebranych owoców.

Red Catuai to hybryda odmian Mundo Novo i  Caturra stworzona przez Instituto Agronomico (IAC) of Sao Paulo State w Campinas. Dzięki swej wysokiej produktywności Catuai zyskała popularność i jest dość powszechnie uprawiana w Brazylii.

KAWA ZIARNISTA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
41,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Brazylia Paulo Nelci da Silva - NOWOŚĆ

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij