Tanzania Lunji Estate

Tanzania Lunji Estate
obróbkana mokro
wysokość upraw1600 - 1650 m
region/plantacja Lunji Estate, Mbeya
odmianaBlue Mountain Bourbon, Blue Mountain Typica, Bourbon SL28, Bourbon N39, Kent, Pacamara

Kawa speciality z Tanzanii w tym sezonie to rzadkość. Pandemia sprawiłą, że importerzy koncentrują się na "pewniakach" - czyli ziarnach, o których wiadomo, że się na pewno sprzedadzą. Jeśli chodzi o Afrykę to są to głównie ziarna z Etiopii, Kenii i Rwandy. Cierpią na tym mniejsi producenci, tacy jak Burundi czy właśnie Tanzania. Na szczęście udało nam się znaleźć bardzo przyjemną kawę z tego przepięknego wschodnioafrykańskiego kraju.

Tanzania Lunji smakuje jak mieszanka cytrusów z winogronami i rodzynkami zaprawiona mocną słodyczą miodu i odrobiną czekolady. Ta słodka, gęsta, miodowa, niewiarygodnie długa końcówka urzekła nas w tej kawie najbardziej.

Ziarna pochodzą z farmy Lunji położonej u stóp góry Mbeya, w południowej części Tanzanii. Plantacja była założona jeszce w czasach kolonialnych i wiele razy zmieniała właścicieli, podupadała i znów odzyskiwała blask. Obecnie jest prowadzona przez małżeństwo, któremu zależy by ją rozwijać i produkować jak najwięcej kaw jakości speciality.

Owoce po zebraniu - jeszcze tego samego dnia - są mechanicznie pozbawiane miąższu. Potem umieszcza się je w zbiornikach fermntacyjnych na 24 godziny a potem znów kilkakrotnie myje. Ostatecznie ziarna lądują na platformach do suszenia, gdzie (często przewracane) schną przez 9-13 dni.

KAWA ZIARNISTA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
43,00
Zapytaj o produkt

Opinie o Tanzania Lunji Estate

(średnia ocena: 5, ilość opinii 1)

Autor opinii: Naboo

Intensywna, owocowa kawa. Dużo pozytywnej kwasowości, wyczuwalne winogrona i gorzka czekolada. (Areopress: preinfuzja 30s, do pełna 60s, przeciskanie)
Dodano: 15 marca 2021

Zapraszamy do dodania opinii o Tanzania Lunji Estate

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij