Sumatra Kayo Aro

Sumatra Kayo Aro
obróbkahoney
wysokość upraw1600 m
region/plantacja Kayo Aro, West Sumatra
odmianaAndung Sari, Lini-S, Sigaran Utang

Kawy z Sumatry nie przestają nas zachwycać. Te ziarna to lokalne odmiany poddane rzadko stosowanej w Indonezji obróbce honey (więcej poniżej). Efekt jest fantastyczny: smak słodkiej malinowej herbaty, owocowość soczystych śliwek i karmelowa końcówka.

Region Kayo Aro znajduje się ok. 7 godzin jazdy od miasta Padang, w zachodniej części Sumatry. Ziarna pochodzą ze znajdujących się tam niewielkich przydomowych ogródków (0,25 – 2 ha) położonych u podnóży wulkanu Kerinci na skraju Narodowego Parku Kerinci. Rolnicy, którzy je uprawiają należą do kooperatywy Alko. Mieszkańcy tych okolic zostali tu przesiedleni z Jawy w latach 60. ubiegłego wielu w ramach rządowego programu zapewnienia ziemi obywatelom Indonezji (Jawa jest jedną z najgęściej zaludnionych wysp na świecie). Krajobraz jest tu zdominowany przez wielkie rządowe plantacje herbaty. Kawa pojawiła się tu niedawno I jest uprawiana na niewielką skalę obok ryżu i warzyw.

Kooperatywa Alko zrzesza 400 rolników w 17 okolicznych wsiach. Jest to organizacja unikalna - rolnicy otrzymali od WWF fundusze, kórych celem jest zapewnienie równowagi ekologicznej w działalności człowieka i ochrona Parku Narodowego Kerinci, który jest domem zagrożonego wyginięciem tygrysa sumatrzańskiego.

Owoce tej kawy były dostarczone do stacji obróbki kooperatywy Alko. Tu zostały oczyszczone i przebrane a następnie pozbawione skórki i części miąższu. Potem suszono je na ziemi przez 2 dni, a następnie przeniesiono na stoły do suszenia.

KAWA ZIARNISTA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
41,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Sumatra Kayo Aro

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij