Sumatra Alko Kerinci

Sumatra Alko Kerinci
obróbkanaturalna
wysokość upraw1400 - 1600 m
region/plantacja Kerinci, Zachodnia Sumatra
odmianaAndung Sari, Sigaran Utang

Sumatra powraca do naszej palarni - bardzo się cieszymy, bo jest pyszna a w dodatku to pierwszy nasz sumatrzański "natural". Kawa - jak na Sumatrę właśnie przystało - jest przede wszystkim zawiesista. W smaku czarna porzeczka zbalansowana czekoladą deserową i dopawiona słodką wanilią. Pyszna szczególnie pod espresso i do kawiarek, bardzo ciekawa w przelewach. Warto spróbować! 

Ziarna pochodzą z malutkich przydomowych ogódków mieszkańców Kayo Aro District w zachodniej części Sumatry, regionie położonym u stóp pięknego wulkanu Kerinci, na skraju Narodowego Parku Kerinci. Jest to dom zagrożonego wyginięciem sumarzańskiego tygrysa. Te ziarna były suszone aż ok. 40 dni - a to ze względu na wlgotny klimat, który nie pozwala wysuszyć owoców tak szybko jak np. w Etiopii.

Kooperatywa Alko, która zajmuje się tu uprawą i obróbką kawy ma w sumie 400 członków w 17 wioskach. Uprawę arabiki zaczęto w tym regionie dopiero 7 lat temu. Kooperatywa jest beneficjentem funduszy WWF - organizacja prowadzi w regionie projekty, których celem jest poprawa infrastruktury i edukacja związana z prowadzeniem upraw w zgodzie z naturą i ochroną Narodowego Parku Kerinci. Kooperatywa nagradza np. swoich rolników za zbieranie śmieci w okolicy i w samym parku narodowym - za każdy kilogram śmieci zbieracze otrzymują paczkę kawy. Dzięki temu nie tylko mają kawę do domowego użytku, ale wiedzą też jak smakuje ich własny produkt. A to nie jest wcale takie częste. Kawa, ktorą delektują się mieszkańcy bogatszych regionów globu rzadko - żeby nie powiedzieć bardzo rzadko - trafia na stoły ludzi, którzy jej uprawą się zajmują.

KAWA ZIARNISTA 

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
39,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Sumatra Alko Kerinci

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij