Sulawesi Tana Toraja PB

Sulawesi Tana Toraja PB
obróbkana mokro
wysokość upraw1400 - 1600 m
region/plantacja Toraja
odmianaS795

Niezwykła, obrabiana na mokro arabika z niezwykle pięknego zakątka świata - należacej do Indonezji wyspy Sulawesi, Kawa pochodzi z niewielkich, wysoko (1400-1600 m) położonych upraw zlokalizowanych w regionie Tana Toraja. Owoce są dostarczane przez rolników do lokalnych punktów odbioru i obróbki, których właścicielem jest japońska firma PT Toarco. Toarco dba o najwyższą jakość ziaren, edukuje rolników, zapewnia niezbędny sprzęt.  

Kawy z Sulawesi są rzadko spotykane w Europie, bo większość ziaren z wyspy za pośrednictwem PT Toarco trafia do Japonii i USA. Ziarna, które Wam proponujemy to peaberry, czyli odstępstwo od kawowej normy. W większości owoców kawowca znajdują się dwa ziarna kawy. W pięciu procentach kawowej populacji mamy do czynienia z naturalną mutacją i zamiast dwóch ziaren zobaczycie w owocach tylko jedno, o innym, owalnym kształcie.

Nie dość że to rzadko spotykana kawa z Sulawesi i rzadko spotykane ziarna peaberry, kawa ma intrygujacy profil smakowy. Przygotujcie sie na kakao i karmelową slodycz skontastowane rześkim liczi i cytrusami. Zrobicie z niej super kremowe i świetnie zbalansowane espresso. Polecamy ją też fanom metod alternatywnych - przy jaśniejszym wypaleniu, oprócz wyżej wspominanych nut smakowych, spodziewajecie się akcentów trawiasto-ziołowych.               

KAWA ZIARNISTA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
41,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Sulawesi Tana Toraja PB

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij