Salwador Gilberto Baraona - NOWOŚĆ

Salwador Gilberto Baraona - NOWOŚĆ
obróbkanaturalna
wysokość upraw1200 - 1500 m
region/plantacja Los Pirineos, Usulatan
odmianaPacamara

Od jakiegoś czasu mieliśmy wielką ochotę na kawę, która w smaku będzie miała nuty pomarańczowe. Wreszcie jest: przed Wami ziarenka od jednego z najbardziej utytułowanych producentów w Salwadorze - Gilberto Baraony. Kawy z jego plantacji - Los Pirineos - znajdowały się aż 15 razy w konkursie Cup of Excellence w Salwadorze. Gilberto bardzo dużo eksperymentuje w poszukiwaniu najlepszych efektow i jest znany z bezkompromisowego podejścia  - wręcz obsesji - do wysokiej jakości. 

Ta kawa to wszystko potwierdza. Jest przepyszna, słodka, z wyraźnymi nutami dojrzałych pomarańczy, papają i rumem w tle. Wspaniała do metod przelewowych, ekspresów i kawiarek. 

Plantacja los Pirineos naeży do rodziny Gilberto Baraony od 120 lat! Jest przepięknie usytuowana na zboczu wulkanu Tecapa. Na stałe pracuje tam 50 pracowników, a dodatkowych 75 osób jest zatrudnianych na czas zbiorów. Ważne jest to, że Gilberto Baraona zapewnia pracownikom szkolenia i dobre wynagrodzenie - wyższe niż mogą zarobć na innych farmach. Dzięki temu nawet czasowi robotnicy wracają tu co sezon, a ich wiedza, doświadczenie i zaangażowanie pozwalają utrzymać wysoką jakość, na której Gilberto tak bardzo zależy.

Gilberto ma największy prywatny bank nasion kawowca w Salwadorze, ma także ogród z 69 odmianami i jest certyfikowanym dystrybutorem odmian Pacamara, Tekisic i Catisic dla World Coffee Research.

KAWA ZIARNISTA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
40,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Salwador Gilberto Baraona - NOWOŚĆ

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij