Rwanda Simbi

Rwanda Simbi
obróbkana mokro
wysokość upraw1710 - 2400 m
region/plantacja Simbi, Huye District
odmianaBourbon

Swietne ziarna odmiany Red Bourbon z południowej Rwandy. Kawa o wyrazistej kwasowości a zarazem pełnej i głębokiej słodyczy. W smaku wyczujecie porzeczki, głownie te białe, rodzynki, cukier trzcinowy i czerwone pomarańcze.

Ziarna były uprawiane przez rolników z okolic wioski Simbi w słynącym z fantastycznej kawy regionie Huye. Obróbką zajmował się wlaściciel stacji Abdul Rudahunga (na zdjęciu!). Kawę dostarcza do niego prawie 2000 okolicznych rolników, którzy uprawiają ją na niewielkich działkach i przydomowych ogródkach. Kawa po zebraniu została pozbawiona skórki i miąższu i była suszona na słońcu.

KAWA ZIARNISTA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
40,00
Zapytaj o produkt

Opinie o Rwanda Simbi

(średnia ocena: 3, ilość opinii 1)

Autor opinii: fruu

U mnie 5/10. Traktuję ją, jako tzw "kawę na co dzień". Nie powala z nóg, ale to dobra pozycja, która wychodzi prawie zawsze tak samo. Trochę płaska i kwaskowata ale bez względu na to, czy driper czy kawiarka czy zwykła plujka (taką też pijam) trzyma niezły poziom.
Dodano: 03 lipca 2020

Zapraszamy do dodania opinii o Rwanda Simbi

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij