Rwanda Intego

Rwanda Intego
obróbkanaturalna (anaerobic)
wysokość upraw1670 m
region/plantacja Macuba Sector, Nyamasheke district
odmianaBourbon

Kawa z eksperymentalnej obróbki. Owoce po zebraniu i przebraniu fermentowano przez 60 godzin, a potem suszono przez ok. 30 dni. Efekt to intensywna w smakuu kawa, w której wyczuwalne są śliwki w czekoladzie, dojrzałe ciemne owoce i cytrusy, a w posmaku nieco miodu i nut alkoholowych.

Ziarna kupiliśmy od Valentina Kimenyi, właściciela Gasharu Coffee. Zarządza on dwiema stacjami obróbki w Western Province i Southern Province. To jedyna firma w regionie należąca do lokalnych mieszkańców bo większość jest zarządzana przez duże międzynarodowe firmy. Większość pracowników Gasharu to kobiety, a owoce pochodzą od okolicznych rolników. Valentin tak mówi o pracy swojej i rolników: "W ciągu roku Gasharu Coffee organizuje spotkania z rolnikami, na których rozmawiamy o codziennych sprawach, ale też o wyzwaniach związanych z uprawą kawy, wymieniamy się doświadczeniami i udzielamy porad. Mój ojciec Celestin, choć nie jest rolnikiem z wykształcenia, to dzięki swemu doświadczeniu był osobą, której najczęściej okoliczni rolnicy radzili się w sprawach związanych z uprawą i obróbką kawy. Teraz ja, Valentin, (jeden z jego dziewięciu synów) mam zarówno doświadczenie jak i wykształcenie akademickie z tym związane. Dzielę się z rolnikami wiedzą naukową dotyczącą otyczących uprawy i zbierania kawy. Za obróbkę owoców w naszej stacji odpowiedzialni są młodzi rolnicy, za przebieranie osoby starsze, często kobiety, które dzięki tej pracy uzyskują dodatkowe dochody." 

Ziarna ze względu na ich specyfikę wypalamy tylko pod metody przelewowe.

KAWA ZIARNISTA

UWAGA, ZAMÓWIENIE ZREALIZUJEMY PO 20 LIPCA!

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
45,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Rwanda Intego

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij