Rwanda David Rubanzangabo - NOWOŚĆ

Rwanda David Rubanzangabo - NOWOŚĆ
obróbkanaturalna
wysokość upraw1600 - 2300 m
region/plantacja Huye District
odmianaRed Bourbon

Nasza druga i ostatnia w tym sezonie (a nowy dopiero pod koniec roku)  kawa z Rwandy - słodka, orzeźwiająca  i bardzo owocowa. W smaku dominują wiśnie i czarne porzeczki, a w tle czai się ciemne kakao. Doskonała pod alternatywy i espresso.          

Ta pyszna kawa pochodzi z ziaren uprawianych przez rwandyjskich rolnikow na zboczach góry Huye i obrabianych w stacji obróbki należącej do Davida Rubanzangabo. Dawid dba o swoich dostawców i stara się podnosić jakośc upraw i obróbki kawy, tak, by 1330 rolnikow, z którymi współpracuje otrzymywało godną zapłatę za wysokiej jakości ziarna. Oprócz dobrego wynagrodzenia, lokalni rolnicy mogą liczyć na premie w postaci krów, kóz, dostępu do mikropożyczek, opłat za szkoły czy ubezpeczenie zdrowotne. David dba także o środowisko - wprowadził program recylingu wody używanej do obróbki kawy. Celem jest redukcja zużycia wody o 1/3. 

Typowa w regionie działka, na której uprawia się kawę, ma 0,25 ha powierzchni i rośnie na niej ok. 200 krzewów arabiki. Zbiór z 1 krzewu to średnio 4 kg, więc cała roczna produkcja to 2 worki. 

KAWA ZIARNISTA 

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
40,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Rwanda David Rubanzangabo - NOWOŚĆ

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij