Rwanda Bumbogo

Rwanda Bumbogo
obróbkanaturalna
wysokość upraw1650 - 2000 m
region/plantacja Gakenke
odmianaRed Bourbon

Bardzo przyjemna, owocowa, "kompotowa" kawa z Rwandy. W smaku wyczujecie pomarańcze, brzoskwinie i mnóstwo kakao. Jest rześka, słodka i harmonijna.

Bumbogo to nazwa stacji obróbki położonej w regionie Gakenke, w północnej części kraju, jedną godzinę jazdy od Kigali - stolicy Rwandy. Gakenke słynie z kaw wysokiej jakości, stąd pochodzi wiele kaw zajmujących wysokie miejsca w konkursie Cup of Excellence. Stacja Bumbogo jest stosunkowo nowym przedsięwzięciem - założono ją w 2017 roku, ale dzięki dbałości o jakość zdążyła już podwoić produkcję.

Do Bumbogo owoce arabiki dostarcza ponad 500 okolicznych rolników. Mogą oni liczyć na wsparcie w postaci wiedzy dotyczącej upraw czy sadzonek arabiki, które pozwalają podnosić jakość i zwiększać plony. Neza Trading Company, właściciel stacji, oferuje rolnikom także wsparcie w postaci materiałów budowlanych. Dzięki nim rolnicy mogą zabezpieczyć swoje domu przed intensywnymi opadami deszczu.

Nasza kawa po zebraniu była najpierw prZebierana i myta, a potem całe owoce suszono na słońcu, na specjalnych platformach. Suszenie w ostrym słońcu wymagało bardzo starannego i częstego przewracania owoców w dzień i zakrywania na noc - i tak przez cały czas obróbki, czyli niemal 30 dni. Na koniec z owoców mechanicznie usunięto suchą skórlkę i miąższ.

KAWA ZIARNISTA

 

uwaga, do 27 września mamy przerwę, wszystkie zamówienia będziemy realizować po tym terminie.

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
52,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Rwanda Bumbogo

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij