Meksyk Santa Teresa - NOWOŚĆ

Meksyk Santa Teresa - NOWOŚĆ
obróbkanaturalna
wysokość upraw1200 - 1800 m
region/plantacja Sierra Madre de Chiapas
odmianaBourbon

Gdyby jakaś kawa miała być portretem Meksyku, to Santa Teresa jest strzałem w dziesiątkę. Przede wszystkim jest uderzająco złożona, z każdym łykiem można w niej odkryć coś nowego. Są w niej żółte owoce: sporo pomarańczy i słodkich bananów, są czerwone owoce, takiej jak czereśnie, są cytrusy z wyraźnym grejpfrutem na czele, jest też spora dawka kakao, odrobina przypraw. Kawa jest słodka, wyrazista i rześka a różnorodne smaki są w niej pięknie zharmonizowane. 

Ten "nano lot" (czyli bardzo mała ilość ziaren zebranych z niewielkiej działki) pochodzi z Finca Santa Teresa leżącej w rezerwacie biosfery El Triunfo na południu stanu Chiapas. Górzyste, przepiękne El Triunfo jest domem ogromnej ilości roślin i zwierząt i jednym z najbardziej zróżnicowanych lasów mglistych w Meksyku, miejscem, gdzie rosną setki endemicznych roślin i mieszkają m.in. chronione, zagrożone wyginięciem zwierzęta. Należąca do Jorge Estevesa Finca Santa Teresa jest częścią tego rezerwatu, niemal połowa jego pól to teren oddany naturalnej roślinności.

Jorge zbierał owoce tej kawy ręcznie, wybierając najdojrzalsze wiśnie. Kiedy trafiły do jego stacji obróbki zostaly przebrane i wypłukane. Potem umieszczono je na platformach do suszenia, gdzie przebywały ok. 30 dni aż osiągnęły odpowiednią wilgotność. Potem usunięto z nich wysuszony miąższ, spakowano do worków i teraz są tutaj.

KAWA ZIARNISTA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
48,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Meksyk Santa Teresa - NOWOŚĆ

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij