Meksyk Marisol Ramirez Serrano

Meksyk Marisol Ramirez Serrano
obróbkamyta
wysokość upraw1265 m
region/plantacja Chocamán , Veracruz
odmianaColombia, Caturra, Bourbon

Zaskakująca kawa. Zaskakująco owocowa, rześka i złożona jak na ziarna pochodzące z nisko położonych pól w dusznym, wilgotnym regionie Veracruz w Meksyku. W dodatku są to ziarna myte, w więc nie "podkręcane" obróbką. Smakowo niemal jak ziarna z Kenii, a więc dużo porzeczek, jest też agrest, czerwone owoce - przeważnie wiśnie i granat - jest też sporo deserowej czekolady. 

Producentką jest Marisol Ramirez Serrano, która prowadzi farmę założoną 20 lat temu przez jej ojca Felipe. Pola są położone w strefie z unikalnym mikroklimatem, na żyznych wulkanicznych ziemiach i cieszą się naturalną roślinnością, która zapewnia tak potrzebny krzewom arabiki cień. Pola są tu nawożone wyłącznie nawozami organicznymi, regularnie pielone, a krzewy przycinane. Rodzina Marisol dba też o zachowanie flory i fauny swej działki w jak najbardziej nienaruszonym stanie. Rocznie udaje się jej wyprodukować ponad 12 ton owoców, korzystając przy tym z pomocy 2-3 sezonowych pracowników zatrudnianych podczas zbiorów.

Owoce po zebraniu są myte i przebierane, potem usuwa się z nich skórkę i miąższ a na koniec suszy na platformach do suszenia. W wilgotnym klimacie Veracruz ziarna schną nawet 3 tygodnie. Potem trafiają do worków, gdzie jeszcze leżakują przez miesiąc zanim zostaną ostatecznie spakowane i wysłane na eksport. 

Oprócz arabiki, na farmie uprawia się orzechy makadaima, pomarańcze i banany. Liście bananowca są sprzedawane do wyrobu tradycyjnych tamales (ciasto z dodatkami zawijane w liście i gotowane na parze). To pokazuje jak bardzo harmonijne i całościowe podejście stosuje się na farmie Marisol.

KAWA ZIARNISTA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
50,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Meksyk Marisol Ramirez Serrano

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij