Meksyk Maricela Esperón

Meksyk Maricela Esperón
obróbkanaturalna
wysokość upraw1200 - 1300 m
region/plantacja Santa Maria la Asuncion, Oaxaca
odmianaTypica, Bourbon

Kawa z Meksyku to dla nas chyba największa przyjemność w tym roku. Uwielbiamy ten kraj, smutno nam z powodu panującej tam sytuacji (brutalne wojny karteli narkotykowych) więc tym bardziej nas cieszy, że wreszcie coś się tam ruszyło w kawie speciality i możemy wspierać tamtejszych producentów. A jeszcze bardziej cieszy nas to, że w tym przypadku producentem jest kobieta.

Ale zacznijmy o samej kawy. To ziarenka odmian Typica i Bourbon z obróbki naturalnej pełne owoców. Wyczujecie w nich słodką papaję, maliny, żółte owoce, głównie brzoskwinie, odrobinę herbaty i cytrusów w końcówce. Jest bardzo słodko i dużo, dużo się w tej kawie dzieje. Pycha w przelewie i w kawiarce czy ekspresie.

Maricela Esperón to imię i nazwisko młodej kobiety, która jest producentką tej kawy. Jako dwudziestokilkulatka wyjechała ze swej rodzinnej miejscowości Santa Maria La Asuncion do miasta, w poszukiwaniu pracy i szansy na lepsze życie. Jednak choroba ojca sprawiła, że Maricela postanowiła wrócić i w kawie zobaczyła szansę na lepsze życie. Dzięki wsparciu lokalnej kooperatywy zaczęła produkować kawy w obróbce naturalnej czego nikt w okolicy nie robi. Noce są tam bardzo chłodne i panuje duża wilgoć, a to nie sprzyja suszeniu owoców kawowca. Dlatego Maricela - uwaga, uwaga - podczas procesu schnięcia owoców co noc przenosi je do budynku w gopodarstwie i każdego ranka wystawia z powrotem na zewnątrz. Mówimy o nawet 1000 kilogramów owoców które są w obróbce jednocześnie przez 30-45 dni!

Jeśli dodamy, że pole, na którym dziewczyna uprawia arabikę znajduje się 2 godziny drogi od domu i zebrane owoce rodzina transportuje konno, to macie mniej więcej pełny obraz wysilku, jaki muszą włożyć w produkcję. Efekt jest naprawdę świetny i bardzo się cieszymy, że ta kawa trafiła właśnie do nas.

KAWA ZIARNISTA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
49,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Meksyk Maricela Esperón

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij