Kostaryka Don Eli

Kostaryka Don Eli
obróbkawhite honey
wysokość upraw1500 - 2000 m
region/plantacja Finca Tematica, Tarrazu
odmianaTypica

Ta kawa jest jak powrót do korzeni. Przede wszystkim smakowych, bo to kawa daleka od tych, które producenci i dostawcy nazywają "funky" i "crazy". Jest elegancka, cytrusowa z nutami pomelo i grejpfruta i pełna miodowej słodyczy. Pyszna, w prosty i bezpretensjoalny sposób, Nie atakuje kubków smakowych gwałtownymi doznaniami, jest gładka, świetnie zbalansownana i słodka, z zaskakująco dłuuugim posmakiem. Z tych, które po wypiciu jednego kubka chciałoby się zapatrzyć od razu drugi raz.

Ta kawa to jedna z klasycznych i naszych ulubionych odmian (Typica) pochodząca od jednego z naszych ukochanych i poznanych osobiście producentów (Carlos Montero) i obrabiana metodą white honey, której dotąd u siebie nie mieliśmy. Krzewy tej Typiki rosną na działce Finca Tematica, na przepięknym wzgórzu porośniętym dzikim lasem, wśród którego można spotkać stare, dzikie, kilkudziesięcioletnie krzewy Typiki właśnie i innych odmian (Catuai, Geisha, Yellow Bourbon). Finca Tematica znajduje się w sercu Tarrazu, tuż obok domu i stacji obróbki należących do rodziny Montero. Dodamy tylko, że Eli to imię ojca Carlosa, od którego zaczęła się kawowa przygoda całej rodziny.

Za zbieranie owoców odpowiadają sezonowi pracownicy z Panamy i Nikaragui, a za obróbkę syn Carlosa Jacob. W metodzie white honey, owoce po zebraniu i dostarczeniu do stacji są mechanicznie pozbawiane skórki i miąższu, na ziarnach zostaje go ok. 10%. Potem trafiają na platformy do suszenia. Tu opiekuje się nimi David, pracownik stacji, który przez cały 12-15-dniowy proces suszenia obraca ziarna co godzinę (!). 

KAWA ZIARNISTA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
48,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Kostaryka Don Eli

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij