Kolumbia Tesoro Gigante

Kolumbia Tesoro Gigante
obróbkanaturalna
wysokość upraw1700 m
region/plantacja Tesoro Gigante
odmianaColomia, Castillo

"Tesoro gigante" to po hiszpańsku gigantyczny skarb. I to świetna nazwa dla tej kawy.

Te naturalnie obrabiane ziarna odmian Colombia i Castillo przyniosą wam w smaku bardzo słodką mieszankę bananów, rodzynek i likieru czekoladowego. Niezbędną do pełnej harmonii dawkę przyjemnej kwasowości zapewnią dojrzałe truskawki. Tessoro Gigante to prawdziwy skarb zarównio w przelewach jaki i w ekspresach i kawiarkach.

Ziarenka dojrzewały na polach 13 rolników ze wsi Huacanas w regionie Huila. Kawa jest tam uprawiana na wysokości 1700 m na zacienionych polach o łącznej powierzchni 70 hektarów. Owoce po zebraniu i ręcznym przebraniu były suszone na słońcu (i często starannie obracane) przez ok. 30 dni. Cały zeszłoroczny mikrozbiór tych ziaren wyniósł 25 worków po 70 kg.

KAWA ZIARNISTA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
48,00
Zapytaj o produkt

Opinie o Kolumbia Tesoro Gigante

(średnia ocena: 5, ilość opinii 2)

Autor opinii: fruu

Bardzo dobra. U mnie 9/10. Jak napisał Łukasz, w czasie posuchy może zastąpić Pablo (ech...) I driper i kawiarka (tu ciut większa kwasowość) pozwalają na wydobycie głębi i radości.
Dodano: 03 lipca 2020

Autor opinii: Łukasz Nagórski

Wyśmienita, godny następca Kolumbii od Pablo :) Równie dobra, gratuluję wyboru. Truskawkowa kwasowość idealnie balansuje masę naturalnej słodyczy, czy ktoś się temu potrafi oprzeć? Czekam jeszcze na powrót wiśniowej Chelchele ;)
Dodano: 17 maja 2020

Zapraszamy do dodania opinii o Kolumbia Tesoro Gigante

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij