Kolumbia Planadas

Kolumbia Planadas
obróbkamyta
wysokość upraw1750m - 2000 m
region/plantacja Planadas, Tolima
odmianaWush Wush

UWAGA: DO 6 LIPCA JESTEŚMY NA URLOPIE, wszystkie zamówienia będziemy realizować po tym terminie.

Niezwykła kawa. Pełna owoców, o wysokiej słodyczy i syropowatej gęstości. W smaku bardzo złożona: są owoce tropikalne, cytrusy, maliny, truskawki i owoce leśne, jest też odrobina kakao i długi cydrowy posmak.

Ziarna są klasycznej obróbki mytej, w której owoce po przebraniu są pozbawiane skórki i miąższu i suszone na słońcu. Pochodzą z rodzinnej farmy Planadas leżącej na stromych zboczach kolumbijskich Andów na wysokości ponad 2000 metrów.

Planadas to rodzinna farma należąca do rodziny Amaya, która oprócz kawy zajmuje się wypasem bydła. Na 700 hektarach ziemi 300 ha to chroniony naturalny las, a 40 to ziemia przeznaczona pod uprawę arabiki. Farma należy do rodziny od 5 lat, Enrique Amaya kupił ją od przyjaciela i wraz z synem zaczęli tam uprawiać roślinę o nazwie arracacha podobną do juki i hodować bydło. Arabika już tam była, posadzona 40 lat wcześniej. Z czasem stała się i pasją i ważnym dodatkowym źródłem utrzymania.

Warto wiedzieć, że region, w którym znajduje się Planadas to dawne tereny guerilla. A teraz wkracza tam wojna nowego rodzaju - o wodę. Wiele międzynarodowych firm zajmujących się uprawą awokado na masową skalę szuka miejsc zasobnych w wodę pod te uprawy. Tolima stała się ich celem, kupują tu ziemię i wycinają las by na jego miejscu sadzić awokado :(

Odmiana Wush Wush trafiła do Ameryki Południowej ok. 30 lat temu z Etiopii. Jej kolebką jest niewielki region Wushwush w południowej Etiopii, leżący niedaleko kawowych regionów Jimma i Sidamo. Ziarna odmiany Wush Wush słyną ze złożonego, owocowego, kwiatowego profilu. Jest to odmiana dająca stosunkowo niewielki plon - to jeden z czynników sprawiających, że jest ona dość droga.

UWAGA: ze względu na specyfikę tej kawy wypalamy ją tylko jasno, do zaparzania w metodach przelewowych.

KAWA ZIARNISTA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
69,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Kolumbia Planadas

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij