Kolumbia Miller Pesay

Kolumbia Miller Pesay
obróbkana mokro
wysokość upraw1750 m
region/plantacja Cauca
odmianaCaturra, Castillo

Przyjemna, złożona, rześka, owocowa kawa z wyżyn regionu Cauca leżącego na południowym zachodzie Kolumbii. Najmnocniej wyczuwalne są w niej nuty malin, nektarynek i brzoskwiń, ale też jest sporo czarnej herbaty i cytrusów. A to wszystko podlane nutami miodu, co razem daje i złożoność i słodycz i harmonię.

Ziarna przyjechały z okolic miasta Inzá w regionie Cauca położonym na wyżnie zwanej "Macizo Colombiano". Miejsce jest idealne do upraw arabiki, niektóre pola leżą nawet ponad 2000 m nad poziomem morza. 

Inzá ma za sobą dlugą kolonialną historię. Została założona w 1577 roku przez Hiszpana Sancho García de Espino, najpierw w formie niewielkiego obozu, w którym zamieszkali przypysze ze starego kontynentu. Dwieście lat później jezuiccy misjonarze zbudowali tam kościół i osada zaczęła stopniowo zamieniać się w miasto.  Dziś mieszka tu ok. 30 tys. mieszkańców, z których wielu zajmuje się uprawą kawy na niewielkich polach o powierzchni 1-2 hektarów. Rosną tu głównie odmiany Tabi, Castillo, Colombia i Caturra.

Nasze ziarenka pochodzą z Calderas, obszaru ochrony rdzennej ludności, z pola należącego do Miller'a Pesay'a. Owoce zbierane są ręcznie i zostawiane przez noc do fermentacji w specjalnych zbiornikach. Potem się je przebiera, pozbawia mechanicznie skórki i miąższu i przenosi na platrofmy do suszenia. Kawa schnie dość szybko od 8 do 14 dni.

Wracając do kolonialnej historii tego miejsca musicie wiedzieć o jednej ważnej rzeczy: kupując kawę speciality realnie zmieniacie świat. Zrywacie z kolonialnym i post-kolonialnym wykorzystaniem ludzi i zasobów krajów biednych przez te bogatsze. W jaki sposób? Płacąc uczciwe pieniądze producentom.

KAWA ZIARNISTA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
45,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Kolumbia Miller Pesay

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij