Kolumbia Luis Valdez - NOWOŚĆ

Kolumbia Luis Valdez - NOWOŚĆ
obróbkanaturalna
wysokość upraw1500 m
region/plantacja Chinchina, Caldas
odmianaCaturra

Ta pyszna kawa to naturalnie obrabiane ziarna odmiany Caturra. W smaku wyczujecie uderzająco wyraziste mango i czerwone owoce: poziomki i truskawki, a wszystko to polane obficie czekoladą. Na deser niezwykle długa końcówka z orzeźwiającym pomelo w roli głównej. Kawy mamy naprawdę niewiele - udało nam się położyć ręce na połowie 100 kilogramowego mikrolotu. Ziarna Jose Luisa Valdeza będzimy wypalać wylącznie pod alternatywy.

Kawa pochodzi z Finca La Cristalina położonej w regionie Caldas. Farma należy do rodziny Valdez od trzech (!) pokoleń. Luis - obecny właściciel przejąl ją od swojego ojca i jego rodzeństwa w 1999 roku. Teraz uprawia ponad 140 tys. krzewów odmian Caturra, Castillo, Bourbon.

W ostatnich latach Luis zaczął eksperymentować z obróbką  - stąd owoce obrabiane naturalnie, które jeszcze całkiem niedawno były w Kolumbii praktycznie niespotykane. Do tej obróbki wybrane zostały najdojrzalsze owoce z najwyższą zawartością cukrów. Po zebraniu fermentowały przez noc w pojemnikach, a następnie zostały wyłożone na platformy do suszenia. Suszono je - starannie obracając kilka razy dziennie - przez ok. 30 dni.

KAWA ZIARNISTA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
47,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Kolumbia Luis Valdez - NOWOŚĆ

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij