Kolumbia Jhoan Vergara

Kolumbia Jhoan Vergara
obróbkamyta (anaerobic)
wysokość upraw1750 m
region/plantacja Las Flores, Huila
odmianaTabi

Absolutna rewelacja! Super intensywna winogronowa kawa o smaku dojrzałych dzikich ciemnych winogron, takich małych, okrągłych - jeśli kiedykolwiek próbowaliście od razu wyczujecie ten smak. Genialny balans słodyczy i kwasowości. Poza winogronami, odrobina grejpfruta i herbaty. Przepycha w czystej formie..

Jhoan Vergara (przyjaciel Nestora Lasso :-) poasję do kawy odziedziczył po rodzicach, którzy zaczynali jeszce w latach 90-tych ubiegłego wielu. Na początku z 16-hektarowej działki, tylko 2 hektary zajmowała arabika, ale już po kilku latach krzewy rosły wszędzie. Z piątką dzieci na pokładzie, rodzice Jhoana produkowali początkowo kawy myte aż w 2006 roku ich mama postanowiłą wziąć udział w kolumbijskim konkursie Cup of Excellence, gdzie zajęła wysokie 16 miejsce. To popchnęło ją do tego by głębiej eksplorować świat kawy speciality i jak najwięcej się nauczyć. Jej pasja była tak duża, że kiedy zmarła rodzeństwo czuło, że powinno kontynuować jej dziedzictwo, tym bardziej, że matka zawsze podkreślała, że rolnictwo ma dla nich przyszłość jeśli w pełni zaangażują się w kawę.

To zaangażowanie wzął na siebie Jhoan, który zapisał się na kursy dotyczące uprawy arabiki i praktyk rolniczych. Wkrótce zaczął odnawiać pola Caturry, odwiedzać innych rolników, poznawać inne odmiany arabiki i ich profile smakowe. Dziś na Las Flores rosną odmiany Java, Pink Bourbon, Maracaturra, Castillo, Colombia, Tabi, Chiroso, Sidra - przyznacie, że imponujący to zestaw. Potem przyszedł czas na wiedzę o sposobach obróbki i starania, by utrzymać stabilną, wysoką jakość produkowanych kaw i nauczyć się jak uprawiać i obrabiać każdą odmianę by ukzać jej pełnię. 

Dziś rodzeństwo dzieli się obowiązkami na farmie i jak przewidywała ich mama, bardzo dobrze sobie radzi dzięki kawie.

KAWA ZIARNISTA

uwaga: do 27 września mamy przerwę, wszystkie zamówienia będziemy realizoać po tym terminie.

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
50,00
Zapytaj o produkt

Opinie o Kolumbia Jhoan Vergara

(średnia ocena: 5, ilość opinii 1)

Autor opinii: MasterArtur

Jedna z niewielu kaw która ma dokładnie taki smak jaki podaje palarnia. Nie spodziewałem się że będzie aż tak winogronowa. Zawsze jak w profilu smaku jest np. porzeczka, to czasem smakuje bardziej jak czereśnia albo malina, ale i tak zazwyczaj nie mogę odgadnąć tego jednego smaku, Q-Grader'em nie jestem, i zazwyczaj podświadomie kieruje się na smaki które są podane na opakowaniu, ale w tym przypadku smakuje 1:1 jak dzikie winogrona, i nawet nie trzeba się nakierowywać na ten smak, po prostu dostajesz kopa w postaci soku z dzikich winogron, i to dużej ilości soku.
Dodano: 04 września 2023

Zapraszamy do dodania opinii o Kolumbia Jhoan Vergara

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij