Kolumbia Frank Torres

Kolumbia Frank Torres
obróbkanaturalna
wysokość upraw1750 m
region/plantacja La Indonesia, Nariño
odmianaBourbon

Bardzo intensywna w smaku kawa, pełna owocowych nut - szczególnie wyrazista jest tu limonka i marakuja - osadzonych na likierowym "spodzie". Jest bardzo harmonijna dzięki bananowej słodyczy i długiej czekoladowej końcówce.

Ziarenka wyrosły na farmie La Indonesia w sercu kolumbijskiego kawowego regionu Nariño. La Indonesia należy do Franka Rivasa Torresa i trójki jego rodzeństwa. Frank jest głównym zarządzającym tą rodzinną działką, którą przekazał im w spadku dziadek Marco Antonio Torres. Marco Antonio był jednym z pierwszych rolników uprawiających kawę w regionie ponad 80 lat temu. Dziś na jego polu wnuki sadzą arabikę w cieniu krzewów i drzew takich jak platany, bananowce, drzewa cytrusowe, kukurydza i lulo (krzewy owocowe wysępujące w Ameryce Środkowej) i przykładają dużą wagę do utrzymania jakości gleby i odpowiedzialnego zarządzenia zasobami wodnymi.

Na położonej na górskich zboczach działce La Indonesia posadzonych jest sporo odmian arabiki: Pink Bourbon, Maragogype, Bourbon, Sidra i Yirgacheffe. Farma jest przystosowana do obrabiania owoców kawowca na mokro, na sucho i metodą honey, aż 300 metrów kwadratowych powierzchni stanowią miejsca do suszenia ziaren. Rodzeństwo Torres nad ilość wyprodukowanej kawy przedkłada unikalne profile smakowe i wysoką jakość.

Nasze ziarna odmiany Bourbon były obrabiane na sucho. Po zebraniu zostały przebrane i zapakowane w zbiorniki, gdzie fermentowały przez 100 - 120 godzin. Potem przeniesiono je na platfomy do suszenia, gdzie schły przez 20 dni.

KAWA ZIARNISTA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
53,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Kolumbia Frank Torres

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij