Kolumbia Efren Tulcan

Kolumbia Efren Tulcan
obróbkana mokro
wysokość upraw2050 m
region/plantacja Loma Adentro, Narino
odmianaCastillo

Uwielbiamy takie kawy. Złożone, z każdym łykiem pozwalające odkryć coś nowego. Bardzo rzadko zdarzają się kawy, które tak wspaniale i harmonijnie łączą klasyczne smaki z tymi owocowymi. Ta Kolumbia to ma. W kawie firmowanej przez pana Efrena Tulcana wyczujecie kakao i ciemną czekoladę, a z drugiej strony maliny i czerwone porzeczki, Do tego słodka waniliowa podbudowa. Genialny filtr i aeropres, i równie pyszne espresso. 

Ta kawa speciality pochodzi z regionu Narino, który słynie z kaw o wyjątkowych profilach smakowych, Kawowce są upawiane wysoko i na niewielkich plantacjach - Loma Adentro jest położona aż na ponad 2000 metrów. Owoce są zbierane kilkakrotnie w trakcie sezonu, najlepsze ziarna są oddzielane od pozostałych. Skórki i miąższ są usuwane mechanicznie, ziarna następnie podlegają fermentacji i są myte w niewielkich zbornikach. Suszy się je w zadaszonych suszarniach (parabolic dryers). 

KAWA ZIARNISTA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
38,00
Zapytaj o produkt

Opinie o Kolumbia Efren Tulcan

(średnia ocena: 4, ilość opinii 1)

Autor opinii: SlM

Rześka, ale łagodna kwasowość, wyczuwalna czekolada i kakao. Ładny i dość długi finisz. Bardzo sympatycznie się to pije.
Dodano: 29 listopada 2018

Zapraszamy do dodania opinii o Kolumbia Efren Tulcan

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij