Kenia Thimu

Kenia Thimu
obróbkana mokro
wysokość upraw1600 - 1800 m
region/plantacja Kirinyaga
odmianaSL 28, SL 34

Wreszcie przyjechała świeża kawa z Kenii! Na początek mamy dla Was ziarna, które nas urzekły wysoką słodyczą. To kawa, którą pije się jak kompot z malin i rabarbaru - ten ostatni jest szczególnie wyraźnie wyczuwalny w końcówce. Będzie pysznie w przelewie, owocowo w espresso i kawiarce.

Ziarna pochodzą ze stacji obróbki Thimu Factory, która należy do Baragwi Farmers Cooperative Society w regionie Kirinyaga w środkowej Kenii. Ziarna do stacji dostarcza ok. 300 rolników. Ich pola i ogrody, w których rośnie kawa są położone na żyznych zboczach Mount Kenya.

Kawa jest dzielona na tzw. lot'y - są to porcje owoców dostarczone danego dnia do stacji i poddane razem obróbce. Stacja w dniu skupiu przekazuje rolnikom zaliczki, a resztę wypłaca jak kawa zostanie sprzedana. Warto wiedzieć, że najlepsze stacje są w stanie zapłacić rolnikom nawet 85% ceny uzyskanej ze sprzedaży (i to już po potrąceniu kosztów obróbki i pśrednictwa!)

KAWA ZIARNISTA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
49,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Kenia Thimu

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij