Kenia Sakami Gloria - NOWOŚĆ

Kenia Sakami Gloria - NOWOŚĆ
obróbkanaturalna
wysokość upraw1800 m
region/plantacja Mt. Elgon
odmianaSL-28

Rarytas z Kenii - te ziarenka poddano obróbce naturalnej, co w Kenii jest wielką rzadkością. Kawa w profilu ma wiśnie, potężną dawkę deserowej czekolady a w posmaku nuty limonki i rabarbaru. Smaki są czyste, wyraźne, a napar pobrzmiewa długo w ustach czekoladowo-limonkowym posmakiem. Jest wyśmienita pod przelew i pyszna w esspresso.

Kenia Sakami Gloria to ziarna odmiany SL-28 pochodzące z farmy Sakami leżącej w pobliżu Mount Elgon, niedaleko stolicy Kenii - Nairobi. To jedna z najbardziej przyjaznych środowisku farm w kraju, stacja obróbki czerpie energię wyłącznie z paneli solarnych. Właściciele - Jarmo i Gloria - uprawiają SL28, Ruiru 11, Batian i K7 zgodnie z zasadami permakultury. Pomagają też okolicznym rolnikom dzieląc się wiedzą w zakresie uprawy i obróbki arabiki, pomagają im też uzyskiwać wyższe ceny za sprzedawaną kawę.

Owoce po zebraniu przebrano i fermentowano przez 24 h. Potem schły na platformach do suszenia przez ok. 6 tygodni - najpierw jako warstwa pojedynczych ziaren, potem zbierane w grubsze warstwy. Owoce oczywiście starannie obracano, tak by suszenie przebiegało równomiernie.

KAWA ZIARNISTA

UWAGA, ZAMÓWIENIE ZREALIZUJEMY PO 20 LIPCA!

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
48,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Kenia Sakami Gloria - NOWOŚĆ

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij