Kenia Ndumberi

Kenia Ndumberi
obróbkana mokro
wysokość upraw1700 m
region/plantacja Ndumberi, Kiambu
odmianaSL-28, SL-34

Sok pomarańczony? Fanta? Lemoniada pomarańczowa? Zastanawialiśmy się jak najlepiej opisać smak tej kawy i wszystkie te opcje pasują. Bo właśnie taka jest ta Kenia: pełna soczystych, super słodkich pomarańczy, słodyczy miodu i mlecznej czekolady. Niesamowicie przyjemna i świetna w przelewie, espresso i kawiarce.

Producentem jest kooperatywa Ndumberi. Jej rolnicy uprawiają kawę na polach położonych na zboczach gór Aberdare, niedaleko stolicy Kenii - Nairobi. Do założonej w 1962 roku Ndumberi Farmers Cooperative Society należy dziś ponad ponad 2600 członków znanych z odpowiedzialnych, zrównoważonyh praktyk. 530 hektarów należących do nich pól ma certyfikację produkcji organicznej i Fair Trade.

Kiedy jest czas zbiorów rolnicy zbierają dojrzałe owoce i sami dostarczają je do stacji obróbki. Po usunięciu skórki i miąższu owoce są fermentowane przez noc w specjalnych zbiornikach, natępnie przebrane i oczyszczone wędrują na platformy do suszenia. Ziarna schną przez 7-15 dni i są oczywiście często obracane, żeby proces suszenia przebiegał równomiernie.

Kooperatywa bardzo dba o jakość upraw, powołała specjalny zespół, który tej jakości pilnuje. Zespół odwiedza rolników i upewnia się, że prowadzą starannie wszystkie czynności konieczne by uzyskać jak najlepsze plony: pielenie, przycinanie krzewów, opryski, nawożenie itp. Zespół doradza rolnikom, pomaga w doborze sadzonek i nasion, a także odwiedza tych, którzy pozrucili uprawę kawy, by przekonać ich do powrotu.Ogromne znaczenie ma też wysoka zapłata, którą rolnicy otrzymują za "dowiezienie" wysokiej jakości i dostarczenie jak najlepszych owoców do stacji obróbki. 

KAWA ZIARNISTA

UWAGA: chwilowo mamy tę kawę wypaloną tylko do kawiarek/ekspresów

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
48,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Kenia Ndumberi

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij