Kenia Mary Tonje

Kenia Mary Tonje
obróbkana mokro
wysokość upraw1800 m
region/plantacja Sakami, Mt. Elgon
odmianaSL-28, Batian

UWAGA: Twoje zamówienie zrealizujemy po 10 sierpnia.

Pyszna, rześka, owocowa kawa z Kenii. W smaku głównie marakuja z dodatkiem odrobiny wiśni, pomarańczy i limonki plus bardzo duża słodycz i wysoka gęstość. Idealna w przelewie, w espresso będzie wysoka owocowość, ale i duże body i mnóstwo słodyczy.

Kawa pochodzi z farmy Sakami, położonej co prawda dość wysoko - na 1800 metrach n. p. m. - ale jak na kenijskie warunki w sumie dość nisko i na terenach równinnych, niedaleko Nairobi. Właściciele dbają o równowagę między uprawami kawy, a resztą roślinności w okolicy. Między krzewami arabiki sadzą drzewa makadamia, pozostawiają wszystkie dziko rosnące drzewa i krzewy na farmie, nie ingerują w gosodarkę wodną okolicy (nie tworzą sztucznych zbiorników, itp.), hodują pszczoły i unikają stosowania pestycydów. Wszystkie odpady są kompostowane i wykorzystywane jako nawóz a woda używana do obróbki owoców arabiki jest ponownie wykorzystywana do nawadniania pastwisk.

Podczas zbiorów zrywane są tylko najdojrzalsze owoce - w szczycie sezonu zajmuje się tym nawet 100 osób.  Po przebraniu wiśnie są pozbawiane mechanicznie skórki i miąższu a pozostałe z obróbki ziarna są suszone na platformach do suszenia.

KAWA ZIARNISTA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
49,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Kenia Mary Tonje

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij