Kenia Kimandi

Kenia Kimandi
obróbkana mokro
wysokość upraw1672
region/plantacja Kirinyaga District
odmianaSL-28

Wspaniała kenijska arabika speciality. Oceniana na 89 pkt oferuje złożony, czysty i intensywnie owocowy smak z nutami fig, czarnych porzeczek i dzikiej róży. Idealna do metod alternatywnych, ale miłośników mocno owocowych naparów zachwyci też przygotowana w ekspresie ciśnieniowym albo w kawiarce.

Kawa pochodzi z Kimandi Coffee Factory położonej w Kirinyaga District - rejonie tradycyjnych upraw herbaty. Plantacja zajmuje ok. 5 akrów i należy do lokalnej kooperatywy Kabare Farmers Co-operative Society. Członkowie kooperatywy oprócz codziennych czynności związanych z uprawami zajmują się też poprawą ich jakości, kontrolą upraw (sprawdzają min, czy pośród krzewów kawowca nie są uprawiane takie rośliny jak kukuryza czy fasola) czy zachęcaniem mieszkańców do podjęcia się upraw kawy i podwyższenia w ten sposób swoich dochodów. 

KAWA ZIARNISTA  

UWAGA: Z POWODU URLOPU ZAMÓWIENIA ZREALIZUJEMY PO 23 KWIETNIA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
44,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Kenia Kimandi

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij