Kenia Kegwa

Kenia Kegwa
obróbkamyta
wysokość upraw1600 m n.p.m.
region/plantacja Kirinyaga
odmianaSL28, SL34

 

Kawa dostepna już tylko w wersji espresso/kawiarka.

Pierwsza Kenia z najnowszych zbiorów to rześka mieszanka odmian SL28 I SL34 o wysokiej kwasowości. W smaku na pierwszym planie rabarbar, są też nuty agrestu i porzeczek z dodatkiem cukru trzcinowego i kakao.

Ziarna mamy od rolników mieszkająych w okolicach stacji obróbki Kegwa na zboczach Mount Kenya w dobrze znanym wszystkim kawoszom regionie Kirinyaga. Stacja, która obsługuje niemal 2000 rolników, jest częścią kooperatywy Ngiriambu, do której należy aż 4500 osób. Kegwa mieści się tuż obok lasu Njukiiri, który zapewnia uprawom arabiki korzystny mikroklimat przez cały rok.

Kooperatywa Ngiriambu wspiera rolników w nauce najlepszych praktyk związanych z uprawą kawy i dbałością o środowisko. Dba też o odpowiedni poziom cen sprzedaży, który pozwala rolnikom godnie zarabiać na sprzedaży arabiki.

KAWA ZIARNISTA
 

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
- wybierz-
50,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Kenia Kegwa

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij