Honduras Yina Reyes Gomez

Honduras Yina Reyes Gomez
obróbkana mokro
wysokość upraw1750 m
region/plantacja Liquidambar, Intibuca
odmianaCatuai

W ciagu kilku ostatnich latach w Hondurasie nastąpił prawdziwy wysyp genialnych kaw speciality. Mieliśmy już tego parę niezwykle smakowitych dowodów, a teraz mamy kolejny - obrabiane na mokro ziarna odmiany Catuai od Yiny Reyes Gomez. Kawa o fenomenalnej głębi smaku, dużej złożoności oraz świetnie zbalansowanej słodyczy i kwasowości. Mamy tu dojrzałe, słodkie czarne porzeczki, mieszankę owoców egzotycznych i cytrusy, głownie, grejfruty w końcówce. Dzieje się dużo i bardzo intensywnie. Polecamy na każdy sposób zaparzania.

Z Yiną Reyes Gomez możecie się spotkać w osadzie Pozo Negro (307 mieszkańców) w departamencie Intibuca w zachodnim Hondurasie, Zajmuje sie uprawą kawy od 2012 roku. Właśnie wtedy odziedziczyła 2,5 hektarową plantację Liquidambar położoną na wysokości 1750 metrów n.p.m. Po kilku latach, korzystając z doświadczeń sąsiadów Yina postanowiła przestawić się na uprawę kaw speciality i jesteśmy jej za to bardzo wdzięczni :-)            

KAWA ZIARNISTA 

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
40,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Honduras Yina Reyes Gomez

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij