Honduras Norma Iris Fiallos - NOWOŚĆ

Honduras Norma Iris Fiallos - NOWOŚĆ
obróbkanaturalna
wysokość1300 m
region/plantacjaLos Limos, Corquin, Copan
odmianaLempira
certyfikatyorganic

Ziarenka od Normy Iris Fiallos dają napar, który w smaku ma nuty ciemnych owoców - jagód i jeżyn, a w końcówce charekterystyczny balsamiczno-czekoladowy posmak. Tę kawę, ze względu na jej specyfikę, wypalamy tylko pod metody przelewowe.

Norma Iris Fiallos prowadzi plantację San Rafael w regionie Copan i jest jedną z najbardziej innowacyjnych producentek w okolicy. Eksperymentuje z różnymi odmianami i sposobami obróbki (pewnie sporo z Was pamięta jej kawę macerowaną). Charakterystyczny posmak ziaren z jej plantacji przypisuje się temu, że krzewy arabiki rosną tam otoczone lasem sosnowym (widać to na zdjęciu), który znacząco zakwasza ziemię (dlatego drzew iglastych praktycznie nie spotyka się na plantacjach kawy). Warto jeszcze dodać, że kawowce rosną w całkowitym zacienieniu, a powierzchnia samych upraw stanowi niewielką część terenu całekj plantacji - reszta to naturalny las. Kawa ma certyfikację organiczną.

KAWA ZIARNISTA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
40,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Honduras Norma Iris Fiallos - NOWOŚĆ

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij