Honduras Nely Orellana

Honduras Nely Orellana
obróbkanaturalna
wysokość1200 m
region/plantacjaLas Gemelas, Copan
odmianaYellow Catuai
certyfikatyOrganic

Ta kawa jest przede wszystkim słodka z delikatnymi nutami owoców: słodkich, dojrzałych śliwek i granadilli. Całość - aksamitna i gładka - jest oblana solidną porcją miodu. Granadilla? To bliska kuzynka marakuji, ale o wiele od niej słodsza i pozbawiona wysokiej kwasowości. W Ameryce Środkowej zimą jest na nią sezon więc macie szansę niedługo upolować ją w sklepie. Jest pyszna!

Producentką tej kawy jest Nely Suyapa Orellana. Owoce rosły na działce o nazwie Las Gemelas (pol.: bliźniaczki) nazwanej tak na cześć córek Nelly, którym zresztą zamierza tę działkę w przyszłości przekazać. To dwuhektarowe pole leży na 1200 m w regionie Copan (słynącym ze wspaniałych zabytków cywilizacji Majów).

Owoce z jej pola po zebraniu trafiły do stacji obróbki należącej do kooperatywy Aruco. Stacja jest położona na wysokości ok. 800 m i klimat jest tam suchszy i bardziej stabilny niż na wyżej położonych polach, co stwarza lepsze warunki dla suszenia owoców i ziaren. Aruco ma też bardzo duże doświadczenie w obróbce arabiki, dzięki czemu może zagwarantować jej jednolity, wysoki poziom i jakość.

Owoce, które rolnicy dostarczają do stacji Aruco, są oceniane (np. pod kątem zawartości cukru) i podejmowana jest decyzja o tym jakiej obróbce zostaną poddane. Potem są przebierane i - w przypadku kaw obrabianych metodą na sucho - trafiają na platformy do suszenia. Suszenie trwa dość długo: od 20 do 30 dni. W jego trakcie owoce są starannie przewracane co godzinę (!).

KAWA ZIARNISTA

Uwaga, ze względu na specyfikę ziaren wypalamy je tylko do zaparzania metodami przelewowymi.

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
46,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Honduras Nely Orellana

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij