Honduras Jesus Lemus Leon

Honduras Jesus Lemus Leon
obróbkanaturalna macerowana
wysokość upraw1350 m
region/plantacja El Mandarino, Copan
odmianaIHCAFE 90

Obok tej kawy nie da się przejść obojętnie. Nie da się też jej zapomnieć. Niezwykle złożona w smaku i ekstremalnie owocowa z nutami winogron, jagód, owoców cytrusowych i tropikalnych. To prawdziwa uczta dla miłośników wysokiej kwasowości, którą w tej kawie podkreślają akcenty balsamico. Całość "opakowana" w wyraźnie wyczuwalną deserową czekoladę. 

Ziarna pochodzą z niewielkiej plantacji El Mandarino poożonej w okolicach Gualme znanej z doskonałych warunków do uprawy kawy. W cieniu naturalnego lasu rosną tu krzewy m.in. Catuai, Obata i Lempira. Ta kawa była obrabiana naturalnie, ale przed suszeniem była fermentowana tzn. świeże owoce zamknięto w szczelnych beczkach na kilkadziesiąt godzin. 

Uwaga, te ziarna wymagają delikatego wypalania i profilujemy je tylko pod metody przelewowe. Jeśli chcecie spróbować ich w kawiarce lub ekspresie ciśnieniowym poczekajcie aż minie przynajmniej 10 dni od daty palenia. 

KAWA ZIARNISTA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
42,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Honduras Jesus Lemus Leon

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij