Honduras Dariela Mancia - NOWOŚĆ

Honduras Dariela Mancia - NOWOŚĆ
obróbkanaturalna
wysokość upraw1200 - 1250 m
region/plantacja El Mandarino, Mercedes
odmianaParainema

W tej kawie polubiliśmy śliwkowo - czekoladowy smak i cytrusowe nuty. Jest bardzo uniwersalna, ale szczególnie możemy ją polecić do zaparzania w kawiarkach i ekspresach.

Ta kawa też pochodzi od młodziutkiej pary - Darieli i Roy'a, którzy przyszli na świat w rodzinach zajmujących się kawą. Oboje odziedziczyli działki z arabiką - w sumie niecałe 2 hektary. Na razie to za mało, by się z tego utrzymać, szczególnie, że mają malutką córeczkę. Dlatego oboje mają inne prace, a na polach pracują w weekendy, wieczorami i w nocy, w każdym wolnym czasie. Na szczęście mogą liczyć na pomoc rodziców i rodzeństwa.

Obojgu zależy na tym, by podnosić jakość swojej kawy i sprzedawać ją do palarni i klientów na całym świecie. Chcieliby 70% zwoich upraw sprzedawać jako ziarna wysokiej jakości.

Jak mówią: "Mamy malutką córeczkę, którą kochamy ponad wszystko. Póki co długo jeszcze nie będzie z nami pracować, ale wieczorami, kiedy śpi, fantazjujemy o tym, jak cudownie by było gdyby mogła przejąć po nas farmę kiedy będziemy starzy. Wiem, że zanim to nastąpi minie jeszcze wiele lat. Sami jesteśmy jeszcze młodzi i bardzo chcemy powiększyć nasze uprawy, dokupić ziemi i sprzedawać więcej kaw speciality."

Na swoich działkach Roy i Dariela uprawiają odmiany Pacas, Obatá i Parainema. Między krzewami arabiki, obok sosen i innych dziko rosnących drzew posadzili mango, banany i platany, które dają kawie cień, a farma ma certyfikaty Fair Trade, Organic oraz Rain Forest Alliance.

Tu możecie zobaczyć krótki film z farmy Darieli i Roy'a:

 

KAWA ZIARNISTA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
50,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Honduras Dariela Mancia - NOWOŚĆ

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij