Gwatemala Cuevitas

Gwatemala Cuevitas
obróbkana mokro
wysokość upraw1750 - 2000 m
region/plantacja La Libertad, Huehuetenango
odmianaCaturra

Cudowna kawa speciality z Gwatemali, z plantacji Las Terrazas, z której od kilku lat sprowadzamy ziarna. W smaku dużo owoców: truskawki, wiśnie, arbuz, ananasy plus mocna, karmelowa słodycz. Wspaniała do metod przelewowych i do kawiarek i ekspresów ciśnieniowych, w których ujawni swą gęstość. 

Las Terrazas mieści się w regionie Huehuetenango słynącym z upraw wysokiej jakości kaw i jest usytuowana w środku doliny, która chroni ją przed ekstremalną pogodą. Usytuowanie, wysokość upraw (2100 m n.p.m.), gleba i pogoda sprawiają, że kawy z tej plantacji mają dużą gęsość i są intensywnie owocowe.  Bardzo dużą część plantacji stanowi chroniony naturalny las, co z jednej strony pomaga zapobiegać erozji gleby, a z drugiej pozwala odtworzyć naturalne warunki, w których rosną krzewy kawowca.  
 

kawa ziarnista 

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
38,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Gwatemala Cuevitas

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij