Etiopia Chelbesa

Etiopia Chelbesa
obróbkana mokro (anaerobic)
wysokość upraw2000 - 2200 m
region/plantacja Chelbesa Village, Gedeo Zone
odmianaHeirloom

Mieszkacy z okolic wioski Chelbesa przyzwyczaili nas do przepysznej kawy, która pochodzi z ich pól. To już trzecie w tym roku ziarna od rolników z tego regionu. Tym razem owoce z obróbki mytej i anaerobic.

Smak uderza brzoskwiniami Z odrobiną nektarynek, w tle pojawia się herbata i wanilia, która równoważy intensywne nuty owocowe. Końcówka to słodkie cytrusy. Bardzo przyjemna, rześka, słodka, czysta, złożona kawa.

Stacja obróbki Chelbesa zbiera owoce od 248 okolicznych rolników, którzy uprawiają arabikę na polach nie większych niż 0,5 - 1,5 hektara i położonych na wysokości 2000 - 2200 metrów nad poziomem morza. Owoce dostarczone do stacji obróbki były starannie przebrane i wypłukane. Następnie upakowano je ciasno do szczelnych pojemników i fermentowano beztlenowo przez18-24 godziny.  Potem owoce były pozbawiane skórki i miąższu w depulperze (czyli specjalnej, przeznaczonej do tego celu maszynie). Czyste ziarna raz jeszcze zapakowano do pojemników, gdzie fermentowały przez ok. 12 godzin. Ostatni etap to suszenie, ktore w przypadku ziaren z obróbki mytej trwa ok. 2 tygodnie, podczas których ziarenka są starannie i bardzo często obracane. 

Stacja obróbki działa tu od 2019 roku i produkuje kawy z obróbki naturalnej, mytej i ostatnio też anaerobic. Dzięki temu, że za wysokiej jakości kawą idą wysokie zarobki właściciele stacji mogą inwestować w lokalną społeczność. Zbudowali tu m.in. drogę, planują zakup komputerów dla okolicznej szkoły i wypłacają rolnikom dodatkowe premie za dostarczane owoce.

Także po raz kolejny możecie być z siebie dumni, że kupujecie produkty w uczciwej cenie, która pozwala mieszkańcom krajów post-kolonialnych rozwijać się i coraz lepiej żyć. To dzięki Wam - konsumentom kawy speciality - mogą prowadzić swoje biznesy na zasadach partnerskich i nie są skazani na wykorzystanie przez globalnych kolosów, których jedynym celem jest zysk.

KAWA ZIARNISTA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
46,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Etiopia Chelbesa

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij