Etiopia Bookkisa

Etiopia Bookkisa
obróbkanaturalna
wysokość2000 - 2100
region/plantacjaSuke Quto, Guji
odmianaHeirloom
certyfikatyorganic

Obrabiana naturalnie kawa speciality z najnowszych zbiorów z Etiopii. Tzw. "naturale" etiopskie to ulubione ziarna wielu kawoszy. Dają słodki, owocowy, aromatyczny napar, który przyjemnie się pije. Jeśli chcecie kogoś namówić aby "przesiadł" się ze sklepowych kaw na ziarna speciality to naturalna Etiopia jest idealna na początek takiej przygody.

Etiopia Bookkisa ma w smaku banany, owoce leśne, nuty truskawek i kwaskowatą słodycz cukru muscovado. W smaku świetnie zbalansowana. Jest bardzo gęsta, oblepiająca język, wręczu buzująca -  jakby była gazowana. Ma długi, intensywny posmak. Będzie pyszna w przelewie, kawiarce i ekspresie.

Te organiczne ziarna pochodzą z okolic osady Bookkisa w regionie Guji. Kawowce są tu uprawiane przez grupę 33 rolników, krzewy odmian Gibrinna i Serto (Heirloom) rosną na żyznych poletkach usytuowanych w naturalym lesie a przeciętna powierzchnia działki to 2,5 hektara. Rolnicy dokładają dużej staranności do zbiorów i obróbki. Każdy tzw. lot czyli dzienna porcja owoców poddawana razem obróbce jest oddzielnie suszona i specjalnie oznaczona. Podczas suszenia rolnicy mierzą też poziom wilgotności owoców.

KAWA ZIARNISTA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
41,00
Zapytaj o produkt

Opinie o Etiopia Bookkisa

(średnia ocena: 5, ilość opinii 2)

Autor opinii: Mateusz

Kawa wręcz idealna, transparentna w profilu smakowym, to co na opakowaniu to czuć w końcowym naparze, niesamowicie zbalansowana, etiopski cud. 10/10
Dodano: 29 sierpnia 2020

Autor opinii: Grzegorz

Świetnie wypalona kawa - zbalansowana, lekko kwasowa, z mocno wyczuwalnymi nutami owoców leśnych i cukru muscovado. Keep the good coffee flowing @Good Coffee! :)
Dodano: 18 lipca 2020

Zapraszamy do dodania opinii o Etiopia Bookkisa

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij