Etiopia Bombe

Etiopia Bombe
obróbkanaturalna
wysokość upraw2000 - 2400 m
region/plantacja wieś Bombe, Sidama
odmianaHeirloom

Bardzo przyjemna, dość intensywna w smaku kawa z obróbki naturalnej. W smaku, w sumie "spodziewane" nuty owocowe: brzoskwinie, truskawki, pomarańcze, do tego duża dawka czekolady. Wszystko dobrze zrównoważone i harmonijne, pełne słodyczy. Kawa będzie pyszna w przelewie, przyjemnie owocowa w espresso i kawiarce.

Nazwa kawy wzięła się od gór - Bombe Mountains. To właśnie na położonych w nich polach rosną krzewy arabiki, z których pochodzą te ziarna. Obróbka naturalna oznacza, że owoce arabiki po zebraniu są przebierane i myte, a potem lądują na specjalnyh platformach do suszenia. Tam, starannie obracane schną przez 2 do 3 tygodni. Potem usuwa się z nich mechanicznie skórkę i wyschnięty miąższ i wysyła do eksportera w stolicy Etiopii. Tam ma miejsce ostatnie sortowanie i pakowanie.

KAWA ZIARNISTA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
49,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Etiopia Bombe

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij