Brazylia Santa Hedwirges

Brazylia Santa Hedwirges
obróbkanaturalna
wysokość upraw980 m
region/plantacja Sul de Minas
odmianaTopazio

Pyszna, gęsta, mocno kakaowa kawa z dodatkiem odrobiny nut owocowych - poziomek i czereśni - lekkich nut alkoholowych i słodyczy miodu.

Pochodzi z Fazenda Santa Hedwirges, na której uprawia się kawę od 90 lat. Na 2400 hektarów rosną odmiany Yellow Catuai, Red Catuai, Topázio, Arara, Rubi i Mundo Novo. Hugo i Cleo Brito - właściciele - dbają o najwyższą jakość upraw i obróbki z taką samą pasją z jaką podchodzą do dbałości o środowisko i o swoich pracowników. Utrzymują biodywersyfinację roślinności na swoich polach, sadzą drzewa charakterystyczne dla regionu, dbają o prawidłowe użycie środkó ochrony roślin i nawozów, 350 hektarów pozostawili naturalnej, dziniej roślinności. Założyli na farmie 4 oddzielne ośrodki produkcji oddzielając od siebie 4 działki objęte różnym mikroklimatem.

Owoce są tu zbierane mechanicznie i przebierane. Potem trafiają do specjalnych urządzeń, w których są suszone (mówimy tu o dużych ilościach owoców, które bardzo trudno byłoby suszyć w tradycyjny sposób) aż do osiągnięcia określonego poziomu wilgotności. Potem wiśnie "odpoczywają" przez 30 dni, na koniec usuwa się z nich suchą skórkę i miąższ, pakuje i wysyła na sprzedaż.

KAWA ZIARNISTA

Tę kawę wypalamy tylko do ekspresów i kawiarek. Brazylię pod przelew znajdziesz TU

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
39,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Brazylia Santa Hedwirges

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij