Brazylia Rio Brilhante

Brazylia Rio Brilhante
obróbkanaturalna
wysokość upraw1050 m
region/plantacja Coromandel, Cerrado Mineiro
odmianaCatuai

Brazylijski klasyk w bardzo przyjemnym wydaniu. Klasyk, bo jest tu mnóstwo czekolady, a to, co sprawia, żę ta kawa wznosi się ponad "typowe" brazylijskie ziarenka to nuty sherry, marcepana i pomarańczy. Szczególnie polecamy ją do ekspresów i kawiarek.

Ziarenka pochodzą chyba z największej uprawy, z jakiej kiedykolwiek kupowaliśmy (ma aż 2000 hektarów). Należy ona do Inacio Carlosa Urbana, który prowadzi ją wraz z synami. Na części ziemi na tej ogromnej farmie Inacio uprawia bawełnę, soję, kukurydzę, pomidory, rośliny strączkowe, część zajmują pastwiska dla bydła. 

"Rio Brilhante" po polsku znaczy tyle, co błyszcząca, krystaliczna rzeka i odnosi się do wód, do których dostęp ma farma. Chodzi o "Guarani Aquifer", drugi największy podziemny rezerwuar wodny na naszej planecie, który rozciąga się między brazylijskim Cerrado Mineiro a Paragwajem i Urugwajem.

Bardzo wysoką jakość ziaren farma zadwdzięcza także wysokim standardom upraw. Gleba i krzewy są przeglądane i badane co kwartał, tak, by do ich stanu dostosować nawożenie i inne zabiegi. Wielką uwagę poświęca się też zbiorom i obróbce.

KAWA ZIARNISTA

uwaga: tę kawę wypalamy do zaparzania w kawiarkach i ekspresach ciśnieniowych, Brazylię do zaparzania metodami przelewowymi (w dripperze, aeropressie, chemexie, french pressie) znajdziesz tutaj

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
39,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Brazylia Rio Brilhante

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij