Brazylia Presente do Sol

Brazylia Presente do Sol
obróbkanaturalna
wysokość1100 - 1350 m
region/plantacjaHelidora, Minas Gerais
odmianaRed Catuai, Yelow Bourbon
certyfikatyFair Trade

W tym roku wybór kawy z Brazyii był wyjątkowy, bo trafiły do nas próbki zaren bardzo wysokiej jakosci i o bardzo ciekawych profilach smakowych. Zdecydowaliśmy się na kawę z niewielkiej działki z okolic miata Helidora. Jej właściciel (podobnie jak kilku innych w okolicy) współpracuje z Carmo Coffees - firmą, która nie tylko zapewnia infrastrukturę do obróbki ziaren, ale oferuje też wsparcie i edukuje rolników, dzięki czemu mogą uprawiać ziarna coraz wyższej jakości i zyskiwać na tym finansowo - kawa ma certyfikat Fair Trade. Warto też wiedzieć, że 40% ziemi, na której uprawia się tam kawę, jest przeznaczona pod naturalny, chroniony las. 

Brazylia Presente do Sol jest przede wszystkim super gęsta. W smaku, po pierwszym uderzeniu owoców - truskawek i śliwek - na języku na długo pozostaje karmelowo-kakaowy posmak. Kawa jest idealna na espresso i do kawiarek. 

KAWA ZIARNISTA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
30,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Brazylia Presente do Sol

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij