Brazylia Porta de Ceu

Brazylia Porta de Ceu
obróbkanaturalna
wysokość upraw1200 - 1300 m
region/plantacja Porta do Ceu, Minas Gerais
odmianaMundo Novo, Catuai

Przepyszna, przesłodka i przezawiesista Brazylia z najświeższego zbioru. W smaku oczekujcie świetnie zbalansowanego połączenia czekolady i orzechów laskowych z owocowością brzoskwinii, pomarańczy i mandarynek. Kawa idealna na słodkie, gęste espresso a zarazem niezwykle przyjemny, słodki napar z filtra o niskiej, choć wyraziście owocowej kwasowości.

Kawa pochodzi z plantacji Porta do Ceu (Wrota Niebios) i znajduje się w okolicach miasta Pocos do Caldas w stanie Minas Gerais. Wulkaniczna gleba (w pobliżu miasta znajduje się krater o 30-kilometrowej średnicy) i odpowiednia wysokość (1200-1300 m) zapewniają doskonałe waruki do uprawy arabiki. Plantacja powstała w 1996 roku. Właśnie wtedy Natal Alves Figueirido kupił niewielką dzialkę i zainspirowany przeszłością dziadka, który także zajmował się uprawą kawy, zasadził tam pierwsze drzewka odmian Mundo Novo i Catuai. Plantacja produkuje rocznie zaledwie 120 worków kawy (ok.7000 kilogramów) , co na brazylijskie standardy jest ilością mniejszą niż niewielka. Dla Natana liczy się jakość i nasza kawa jest tego doskonalym dowodem.

KAWA ZIARNISTA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
33,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Brazylia Porta de Ceu

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij