Brazylia Isabel Reis

Brazylia Isabel Reis
obróbkanaturalna
wysokość upraw1050 m
region/plantacja Fazenda Bela Vista, Sul de Minas
odmianaYellow Bourbon

Przyjemna, bardzo "pijalna" kawa, w której nuty likieru czekoladowego i kakao wspaniale łączą się i przenikają z nutami owoców tropikalnych - głównie mango - winogron i cytrusów.

Z przyjemnością oferujemy kolejną kawę od producentki - kobiety. Isabel Lima Reis jest przedstawicielką trzeciego pokolenia, które w jej rodzinie zajmuje się uprawą arabiki. Ich farma - Fazenda Bela Vista - będzie obchodzić w przyszłym roku 100-lecie istnienia! Dziadkowie Isabeli kupili tę ziemię w 1923 roku i od razu posadzili tam krzewy kawowca. Co ciekawe, już od samego początku członkowie rodziny traktowali te uprawy bardzo specjalnie. Jak mówi Isabela "ja tego nie zaczęłam, to mój dziadek zapoczątkował tu produkcję kawy speciality, ale wtedy głównie na własne potrzeby". 

Dziś uprawami zajmuje się Isabela wraz z bratem Antônio i swoimi dziećmi, które też w kawie dostrzegły szansę na własny rozwój i tu widzą swą przyszłość. Gabriela i Otávio - dzieci Isabeli pełnią konkretne role w produkcji. Otávio, który odpowiada za wybór ziaren, dość szybko zdał sobie sprawę z tego, że kawa, którą produkują z tak dużą dbałością ma potencjał do tego, by zdobywać nagordy w konkursach jakości. I tak właśnie się stało w 2021 roku. Nasza kawa zdobyła główną nagrodę w dorocznym konkursie firmy Minasul - eksportera ziaren brazylijskich.

Fazenda Bela Vista to 500 hektarów ziemi położonej na ponad 1000 metrach wysokości i obsadzona 2 milionami krzewów. Rosną tu odmiany Yellow Bourbon, Yellow Catucaí, Catuaí, Topazio i Novo Mundo.

KAWA ZIARNISTA

uwaga: tę kawę wypalamy do alternatywnych, przelewowych metod zaparzania. Brazylię do kawiarek i ekspresów znajdziesz TU

UWAGA: do 10 lutego nasza palarnia jest zamknięta. Twoje zamówienie zrealizujemy po 10 lutego.

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
39,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Brazylia Isabel Reis

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij