Brazylia Gustavo Oliveira

Brazylia Gustavo Oliveira
obróbkanaturalna
wysokość upraw1125 m
region/plantacja Sítio Água Limpa do Congonhal
odmianaRed Catuai

To kawa doskonała do kawiarek i ekspresów. Smakuje jak gęste, intensywne kakao z nutami coli i odrobiną czereśni. Powinna szczególnie zadowolić osoby, które w naparze szukają niskiej kwasowości.

Ziarna pochodzą od Gustavo Oliveira Ribeiro de Sousa, z rodzinnej plantacji Sítio Água Limpa do Congonhal w Lambari, Minas Gerais. Gustawo jest przedstawicielem czwartego pokolenia zajmującego się w swojej rodzinie kawą. Pierwszą osobą, która na 26-hektarowej plantacji Sítio Água Limpa do Congonhal zasadziła arabikę był pradziadek Gustavo - Francisco Paulinho de Sousa - który głównie hodował krowy. Dopiero jego syn - Francisco Paulinho de Sousa Filho - obsadził większą część działki kawowcami. I w tej chwili to jest główne źródło utrzymania dla rodziny. Gustavo zajmuje się kawą razem ze swoja mamą, wujem i dziadkiem. Na Sítio Água Limpa do Congonhal rosną takie odmiany arabiki jak  Rubi, Acaia, Red i Yellow Catuai.

Nasza kawa była obrabiana naturalnie, czyli po zebraniu owoce odmiany Red Catuai przebrano i przeniesiono na patio do szuszenia. Po wysuszeniu mechanicznie usunięto miąższ i skórkę i tak spreparowane ziarna leżakowały w magazynie, były przebierane i na koniec spakowane, i na eksport ;)

Uwaga, te ziarna wypalamy tylko do ekspresów ciśieniowych i kawiarek. Kawę z Brazylii pod przelew znajdziesz tu

KAWA ZIARNISTA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
39,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Brazylia Gustavo Oliveira

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij