Brazylia Fazenda Salto

Brazylia Fazenda Salto
obróbkanaturalna
wysokość upraw1250 m
region/plantacja Fazenda Salto, Sul de Minas
odmianaYellow Bourbon

Coś dla tych, którzy poszukują kaw o niższej kwasowości. Fazenda Salto smakuje daktylami, figami, cukrem trzcinowym i czekoladą. Jest bardzo gęsta, co sprawi, że idealnie sprawdzi się w espresso i kawiarkach, ale równie przyjemna będzie w przelewie - słodka, gładka i niezbyt kwasowa.

Fazenda Salto, z której pochodzi nasza kawa - należy do rodziny Reis od 38 lat. Właściciel - Fabio Reis jest z wykształcenia lekarzem, ale kawa od zawsze przewijała się w jego życiu. Teraz zajmuje się Fazenda Salto z synami: André and Juca. Zależy im na jak najwyższej jakości, dlatego sporo inwestują m.in. w urządzenia do suszenia.

To jedna z niewielu naszych kaw, która była zbierana maszynowo. Zebrane owoce starannie przebrano tak, by do obróbki trafiły tylko te najdojrzalsze. Następnie umieszczono je na platformach do suszenia, gdzie - częst i dokładnie obracane - schły przez 28 dni. Potem jeszcze przez 10 dni kawa "odpoczywała" w specjalnych drewnianych silosach. Na końcu z ziaren usunięto wyschnięty miąższ i ziarna trafiły do worków.

KAWA ZIARNISTA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
34,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Brazylia Fazenda Salto

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij