Brazylia Fazenda Baioka

Brazylia Fazenda Baioka
obróbkanaturalna
wysokość upraw940 m
region/plantacja Cerrado Mineiro
odmianaMundo Novo

Pyszna, klasyczna brazylijska kawa. Gęsta, miodowo - słodka, z duuuużą dawką czekolady zrównoważoną delikatnymi nutami wiśni i pomarańczy. Fantastycznie sprawdzi się w ekspresach i kawiarkach, będzie też super w przelewie.

Jej producent - Renato Monteiro - przygodę z kawą zaczynał pomagając rodzicom w uprawach. Początkowo mieszkali i pracowali w stanie Paraná, jednak w 2000 roku przenieśli się do regionu Cerrado Mineiro, gdzie panują warunki bardziej sprzyjające uprawie arabiki. Tam najpierw zatrudniali się u różnych producentów, a kiedy odłożyli wystarczająco dużo pieniędzy, kupili 10-hektarową Fazenda Araras.

Dziś Renato dzierżawi też 50-hektarową Fazenda Baioka obsadzoną krzewami arabiki Mundo Novo, ktorą poddaję obróbce naturalnej. Mundo Novo to odmiana odkryta w 1943 roku w okolicach São Paulo, która powstała ze skrzyżowania odmian Sumatra i Red Bourbon.

KAWA ZIARNISTA

- wybierz-
  • 0,25 kg
  • 0,5 kg
  • 1 kg
- wybierz-
39,00
Zapytaj o produkt

Zapraszamy do dodania opinii o Brazylia Fazenda Baioka

(5/5)

Wszystkie produkty:

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies w celu ulepszenia naszych usług. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację plików cookies. Więcej informacji w dziale „Polityka prywatności" Polityka prywatności

Zamknij